Meilt on palju küsitud, et mis vahe on pillirooplaadil ja – matil ja miks seda tänapäeval kasutama peaks?
Alljärgneva artikliga sooviksimegi teile anda väikese ülevaate toodetavatest rooplaatidest ja erinevate plaatide kasutusvõimalustest.
Toodame plaate Saaremaal merelisest pilliroost. Rooplaate ja roomatte valmistame 4-s erinevas paksusastmes; läbimõõduga ca – 1 cm, 3,5 cm, 5 cm ja 10 cm.
Lühidalt öeldes sobib kõige paksem – 10 cm paksune rooplaat eelkõige hoone väljast soojustuseks ja 3,5 cm ja 5 cm paksused plaadid on sobivaimad hoone seest soojustuseks ning 1 cm paksune roomatt sobib kas krohvi alusmatiks või dekoratiivsel eesmärgil.
Põhjalikum ülevaade Reedtech rooplaatidest.
rooplaat kinnitub otse seinale
Rooplaat NATUR 100 mm on pillirooplaat, mida toodetakse paksusega 10 cm ja see on ühtlasi kõige paksem plaat, mis sobib hästi seina soojustuseks väljastpoolt. Rooplaadis on ühendatud naturaalne saaremaine pilliroog kaasaegse tehnika poolt pakutavate PP-tehnoloogia võimalustega. Tulemuseks on tihe, hingav, külmasildade vaba ja naturaalne ehitusmaterjal, mis tagab hoone tervise ja on mädaniku ning vammivaba. Pillirooplaadiga on näiteks võimalik kogu palk- või kivimaja üle katta.
Seda plaati kasutatakse laialdaselt kivimüüritiste ja paekivist mõisahoonete soojustuseks ning vanalinna majade renoveerimisel krohvi alusplaadina, et müüriniiskuse tõttu krohv pudenema ei hakkaks.
Rooplaat RUSTIC 50 mm on pillirooplaat, mida toodetakse 5 cm paksusena ja see on optimaalseim lahendus seina seestpoolt soojustuseks. Rooplaadis on ühendatud naturaalne mereline pilliroog kaasaegse tehnika poolt pakutavate võimalustega, milles terved rookõrred pressitakse kokku tihedaks plaadiks kasutades kaasaegseimat rooplaadi valmistamise PP-tehnoloogiat. Tulemuseks on hingav, külmasildade vaba ja naturaalne ehitusmaterjal, mis tagab ehitise tervisliku mikrokliima ja siseõhu allergiavaba kvaliteedi. Sobib ideaalselt astmaatikutele ja allergikutele!
Õigete materjalidega maja ehitamine ja remontimine tagab eelkõige inimese tervise, maja tervise ja on keskkonnasõbralik. Rooplaati on hea paigaldada ja töödelda. Rooplaat on väga hea helitõkke plaat – müratakistuse näitaja -35 dB !
Rooplaat RUSTIC 50 mm sobib paigaldamiseks nii efekt-seinana (katmata kujul) kui kaetult-viimistletult (lubi- või savikrohv, spoonvineer-kilp, ristpuitkilp jms. ehitusplaadid). Rooplaati on võimalik lõigata iga nurga all ja igas suunas – Lõikamiseks sobib ketassaag, käsisaag või juhtlatiga käsi-ketassaag. Rooplaadid kinnitatakse otse seinale, aluskarkassi ei ole vaja – Kinnituseks sobivad penoplasti tüüblid ja naelad. Krohvi saab kanda otse plaadile – Armeeringut ei ole tarvis.
KASUTUSVALDKOND:
Rooplaati on laialdaselt kasutatud paekivist ja maakivist mõisahoonete, Tallinna Vanalinna majade siseruumide soojustuseks, et müüriniiskuse tõttu krohv pudenema ei hakkaks. Rooplaat + traditsioonilised krohvid „hingavad” (lasevad veeauru läbi e. tagatud on materjali difuusne ventilatsioon).
Rooplaat + lubikrohv on piisav tuuletõke, kuid samas hingav & tervisele ohutu.
Roomatt DECO 10mm – on õhuke, ca 1 cm paksune roomatt, ühekordsest rookõrte kihist koosnev ning roostevaba traadiga tihedalt kokku punutud. Valmistatakse käsitööna kõrgema sordi merelisest pilliroost.
Tihedat roomatti paigaldatakse nii lakke kui seina ning seda on lihtne paigaldada. Pillirookõrs tagab hea õhu liikumise. Tihedat roomatti kasutatakse peamiselt sisekujunduses dekoratiivelemendina. Seda saab paigaldada nii puidule (palk, laudis) kui ka kiviseintele ja lagedele.
PAIGALDAMINE: Roomatti on kerge painutada ning lõigata iga nurga all ja igas suunas. Lõikamiseks sobivad näiteks ka tugevamad käsitöö käärid. Karkassi ei ole vaja, matt kinnitatakse otse seinale – Kinnitamisel dekoratiivse kattena soovitame kasutada klambripüstolit.
Juhul kui on soov krohvida siis krohvi saab kanda otse roomatile.